pattie boyd | müzik sözlük
George Harrison'ın ve Eric Clapton'ın eski eşi. George ile evli olduğu zaman aralığında (1966-77) "For you blue" şarkısının ve "something" başyapıtının ilham kaynağı olmuştur.
Fakat Eric Clapton'ın Pattie boyd için yazdığı şarkıların kronolojisi, insanın kafasını karıştırmaya yetecek türden. Harrison ile yakın arkadaş olan Clapton, pattie daha harrison ile evliyken gönlünü kaptırır bu güzele. Öyle ki, 69'un sonlarına doğru "layla"yı yazar. 1 yıl sonra da piyasaya çıkacak olan şarkıyı pattie'ye dinletir. Pattie'nin de hisleri eric için değişmeye başlar. O günlerde harrison'ın kendisiyle ilgilenmemesi ve halihazırda evlilerken, George'un onu Ringo'nun karısıyla aldatması gibi olaylardan bıkan Pattie, 1974 yılında Clapton ile yaşamaya başlar. Bazı müzikseverler, Pattie'nin de Harrison'u mick jagger ve ronnie wood ile çokça aldattığını savunur . 1979 yılında Clapton ile evlenir. 1977 yılında dinleyici ile buluşan Clapton'ın efsane şarkısı "wonderfull tonight" da ona yazılmıştır ayrıca. 1989'da clapton'dan çeşitli sebeplerden dolayı ayrılır. clapton'ın alkol problemi, yaşadığı başka ilişkiler ve pattie'ye uyguladığı şiddet bu nedenlerden bazılarıdır.
Elimizde 1 güzel, 2 yakın arkadaş ve 4 müthiş şarkı var. bu aşk üçgeni, ingiliz rock'ı için çok bereketli olmuş anlaşılan!
vavv muazzam bir hikaye. iki sevdiğim harika şarkının bu karmaşık hikaye sonucun da çıkması beni daha da bu şarkılara bağladı. onlar için her ne kadar kötü olsa da biz dinleyiciler için büyük bir kaynak oluşturuyor. bu harika anılar ve bilgiler için teşekkürler

Les Paul